modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Recenzje » Dodatki i akcesoria
Menu główne
Książki
Modele
Dodatki i akcesoria
Wyszukiwanie
Google

Reklama

MAGIC SCULP
Co prawda nawet najlepszy materiał nie zastąpi talentu, to jednak praca z Magic Sculp'em sprawia, iż jedynym problemem są umiejętności manualne, tudzież ich brak
Magic Sculp pakowany jest w mało praktyczne plastikowe opakowania, których wygląd kojarzyć można z opakowaniami medykamentów. Nieco kłopotliwe w związku z tym może być równomierne wydobywanie masy, a do wydłubywania jej z dnia opakowania używać trzeba różnych narzędzi.
Masa dwuskładnikowa chemoutwardzalna, na bazie żywicy epoksydowej. Doskonałej jakości ‘wypełniacz’, czyli proszek dodany do żywicy, sprawia, ze trudno przecenić właściwości Magic Sculp'a. Dodatkowym atutem są bardzo dobrze dobrane proporcje żywicy i wypełniacza, co sprawia ze MS po zmieszaniu obydwu składników ma konsystencje zbliżona do miękkiej, wyrobionej plasteliny.
MS doskonale przylepia się do różnych powierzchni i materiałów- używać go można, zatem nie tylko w modelarstwie figurkowym, do konwersji lub rzeźbienia, ale może być również bardzo przydatny jako szpachla, lub materiał do tworzenia konwersji różnych maszyn- samolotów, pojazdów wojskowych lub samochodów cywilnych.
MS tężeje około 2 godzin. Czas ten może ulec zmianie – w zimnie wydłuża się znacząco, natomiast wygrzany w wysokiej temperaturze(na przykład przy żarówce) zastyga znacznie szybciej. Wygrzewając go trzeba jednak zachować ostrożność- ma ma bowiem delikatne tendencje do puchnięcia, lub po prostu staje się porowata. Z własnych doświadczeń wiem, ze przy użyciu żarówki soczewkowej o mocy 60W najlepsza odległość to ok. 10 cm. Podczas wygrzewania MS proch chwile staje się bardziej lepki i plastyczny- należy więc uważać, by wyrzeźbiona bryła nie wypaczyła się od wpływem siły ciężkości.
Nawet jeżeli pozwolimy MS zastygnąć bez żadnego ‘wspomagania’, dobrze jest tak czy tak wygrzać go potem- jest on wtedy nieco bardziej przyjazny podczas obróbki ‘wtórnej’
Zastygnięty Magic Sculp swoją twardością i innymi właściwościami przypomina żywicę. Można go ciąć i wiercić bez obaw ze elementy ulegną spaczeniu lub się pokruszą.

PODSUMOWANIE:

MS jest poprostu najlepszy:)

Typ recenzji: Chemia
Pełna nazwa: Magic Sculp
Producent: Grey Funnel Line
Numer katalogowy:
Opakowanie: Plastikowe pojemniki
Instrukcja:
Cena:
Dostępność: Umiarkowana
Typ recenzji: Test produktu
Zalety: Jest najlepszy
Wady: cena, dostęponość
Rekomendacja: Bardzo polecany
Kamil Feliks Sztarbała, utworzono 2005-12-01 16:54:05, ostatnia zmiana: 2005-12-01 16:52:20
Przygotuj do druku Powiadom znajomego

Średnia ocena publikacji: BRAK OCEN
Czytano 9259 razy
Komentarze (Wszystkich:0)
Strona:  1 
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl